Aplikacja turystyczna, którą musicie zabrać na urlop!
Tarasy Zamku Książ czy okolice zamku w Malborku? ORP „Błyskawica” w Gdyni, Muzeum Browaru „Żywiec”, młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Katyńskie w Warszawie a może pałacyk Sienkiewicza w Oblęgorku? Niezależnie od tego, gdzie się udamy, wszystkie te miejsca – a także wiele innych – możemy zwiedzać z pomocą jednej aplikacji mobilnej: MOVI Guide.
2023-06-22, 10:28

Zwiedzanie z nagraniem lektorskim w słuchawkach, a więc w ramach tzw. audiowycieczki, nie jest niczym nowym. Tradycyjne audioprzewodniki cieszą się od lat niesłabnącą popularnością w muzeach, pałacach, zamkach, kościołach, a nawet ogrodach zoologicznych. Dla tych, którzy wolą jednak skorzystać z własnego smartfona, powstała darmowa aplikacja mobilna.

Co ją wyróżnia spośród innych tego typu aplikacji?

Problemem zgłaszanym przez zwiedzających była do tej pory konieczność ciągłego instalowania nowych aplikacji. Każda z nich wyglądała inaczej, zatem każdorazowo trzeba było się uczyć poruszania w niej. W Movi Guide mamy dostęp do wielu miejsc z poziomu jednej aplikacji. Baza aktualizuje się automatycznie, dlatego warto co jakiś czas sprawdzić, czy w naszej okolicy nie pojawiła się nowa audiowycieczka. O możliwości skorzystania z takiej formy zwiedzania poinformują nas także tabliczki widoczne u poszczególnych partnerów projektu.

Wysoka jakość

Tym, co łączy wszystkie te wycieczki, jest troska o jakość. Treści zostały opracowane wspólnie z przedstawicielami instytucji kultury. Dzięki temu mamy pewność, że słuchamy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Nagrania mają swój rozpoznawalny charakter – oprócz informacji popularnonaukowych ważna jest w nich także nawigacja. Lektor podpowiada, w jaki sposób poruszać się po przestrzeni, by nie przegapić kluczowych miejsc.

Dostosowana do różnych potrzeb

Aplikacja Movi Guide powstała z myślą o osobach dla których zwiedzanie jest jedną z form wartościowego spędzania czasu wolnego. I to niezależnie od tego, ile mają lat! W aplikacji znajdziemy różne ścieżki zwiedzania, np. podstawowe (dla odbiorców dorosłych), ale również rodzinne (dla zwiedzających z dziećmi w wieku 6–12 lat). Coraz więcej instytucji dysponuje wariantem dla osób niewidomych i niedowidzących (w formie audiodeskrypcji) lub dla osób z dysfunkcją słuchu (z lektorem języka migowego). Osoby z zagranicy lub te, które chcą podszkolić znajomość języków, mogą wybrać ścieżkę w języku obcym. Opcji do wyboru stale przybywa.

Doświadczenie i rozwój

Aplikacja Movi Guide powstała na bazie materiałów, które krakowska firma Movitech przygotowała wspólnie z instytucjami kultury z całej Polski na przestrzeni ponad 12 lat swojej działalności. Chcemy, aby nasza aplikacja mobilna Movi Guide stała się – podobnie jak audioprzewodniki – przydatnym narzędziem zarówno dla zwiedzających, jak i dla instytucji, które coraz chętniej decydują się dołączyć do systemu – mówi Łukasz Marzec – prezes firmy. Twórcy aplikacji zapowiadają, że zamierzają rozwijać pomysł zarówno w warstwie programistycznej, jak i merytorycznej.

Miejsca, które można zwiedzić z aplikacją Movi Guide (stan na czerwiec 2023):

Tarasy Zamku Książ w Wałbrzychu, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ORP „Błyskawica” w Gdyni, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Zamek w Czorsztynie, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Biblioteka Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, Ogród Zoologiczny w Płocku, Muzeum Katyńskie w Warszawie, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie, Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego, Ratusz w Kaliszu, Wigierski Park Narodowy w Krzywem, Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu, Bazylika pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Zamek w Człuchowie, Podziemny Olkusz, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, JuraPark w Krasiejowie, Muzeum Zabawek w Karpaczu, Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, Centrum Edukacji Przyrodniczej PNBT w Chocińskim Młynie, Zamek Książąt Mazowieckim w Ciechanowie, Muzeum Podgórza w Krakowie, Kościół św. Jana Chrzciciela w Malborku, Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach, Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu, Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum COP w Stalowej Woli, Katedra pw. śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Toruniu, Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu, Muzeum Archeologiczne w Wiślicy, Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w Poznaniu, Centrum Edukacyjne Gorczańskiego Parku Narodowego, Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów  w Stawisku, Ratusz w Brzegu, Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych, Muzeum Handlu Wiślanego FLIS w Grudziądzu, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu, Muzeum Tatrzańskie Gmach Główny w Zakopanem, Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem, Muzeum Browaru Żywiec, Muzeum Sera w Bodegraven (Holandia), Muzeum Witolda Gombrowicza w Vence (Francja). Dostępne są też spacery po takich miastach jak: Malbork, Racibórz, Pszczyna, Jaworze, Katowice i Radzyń Podlaski.

 

Linki do pobrania bezpłatnej aplikacji:

Google Play https://bit.ly/3weucue

App Store https://apple.co/2Uk87gy

 

Strona internetowa projektu:

https://www.moviguide.com/

KONTAKT / AUTOR
Monika Rakoczy
Specjalista ds. marketingu
MOVITECH
500099907
126542526
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.